Nadzemní bazény

Nadzemní bazény

zobrazit kompletní nabídku

Jste stydliví nebo se jen nechcete mačkat na plovárně? Nechcete se pouštět do stavebních úprav svého pozemku, přesto byste tam rádi měli vlastní bazén? Řešením je nadzemní bazén.

Ke stavbě nadzemních bazénů není potřeba stavební povolení a ve většině případů se obejdete i bez jakýchkoliv terénních či stavebních úprav. Zkrátka k pořádnému osvěžení nemusíte mít zrovna zahradu obřích rozměrů s plovárnou, postačí vám lehce manipulovatelný a také citelně levnější nadzemní bazén. Jejich cena ale rozhodně není na úkor kvality! Jejich údržba je jednoduchá, prodávají se v mnoha velikostech i hloubkách a smontujete je za chvilku. Nadzemní bazén sice nevyužijete pro kondiční plavání, na vodní radovánky pro celou rodinu je ale ideální. Pokud máte děti, vybírejte hloubku bazénu s ohledem na nejmladší, aby se v bazénu cítili jistě.

Nadzemní bazény vyžadují úpravu místa, kde bude stát. Obvykle se doporučuje místo pod budoucím nadzemním bazénem vysypat pískem. Montáž je složitější než u ostatních typů bazénů, jedná se o nadzemní bazén s pevnou konstrukcí, která drží tělo z fólie.

Dalším typem nadzemních bazénů jsou samonosné bazény s plechovou stěnou, které lze částečně zapustit do země. Jedná se o levné nadzemní bazény, které lze doplnit o výkonnou filtraci pro zajištění ideálních podmínek pro koupání. Další výhodou je velmi rychlá montáž. Nadzemní bazény s pískovou filtrací nabízejí vysoký komfort koupání při relativně nízké vstupní investici. Nadzemní bazény nemusí mít jen kruhový tvar, na trhu bez problémů najdete i levné nadzemní oválné bazény.

Nadzemní bazén, který lze částečně zapustit, se svým vzhledem vyrovná luxusním bazénům zapuštěným do země. Jeho výhodou je však výrazně nižší cena. Tento bazén je vhodný i na svažité zahrady. Tento typ se dá poměrně snadno zastřešit, díky čemuž se vaše koupací sezóna prodlouží až na 6 měsíců.

Některé druhy nadzemních bazénů můžete nechat v provozu celoročně, ale je potřeba si dopředu ujasnit, zda vám nebude vadit práce s jejich zazimováním. To obnáší vyčištění veškerého příslušenství, vody, odpojení filtračních systémů a zajištění proti mrazu. Pro přečkání zimy jsou zvlášť uzpůsobené například oblíbené bazény se stabilní kovovou stěnou, u kterých nedojde k poškození ani při úplném zamrznutí vody v nádrži. Zakoupit můžete i celoroční nadzemní bazény.

Nadzemní bazény patří k nejprodávanějším typům zahradních bazénů. Najděte si akce na nejlevnější bazény.

zobrazit kompletní nabídku